Nieuwe nacebel-codes vanaf 2025

19/12/24 In je Kbo worden de activiteiten die je vestiging uitvoert opgenomen via “nacebel-nodes”.  Deze codes worden vanaf 01/01/2025 gewijzigd.

Vanaf 1 januari 2025 wordt er een nieuwe structuur voor de nacebel-codes ingevoerd. Deze wijziging volgt op een Europese beslissing en wordt in België beheerd door Statbel, het Belgisch Statistiekbureau. Statbel heeft een voorlopige conversietabel opgesteld waarmee de oude codes kunnen worden omgezet naar de nieuwe structuur.

De huidige zeven-cijferige codes, die dateren uit 2008, worden vervangen door vijf-cijferige codes. De oude zeven-cijferige codes verdwijnen. Vanaf 1 januari 2025 zullen de Btw en de Rsz de nieuwe structuur al hanteren. De Kruispuntbank van Ondernemingen (Kbo) zal de wijziging later doorvoeren.

Bedrijven die na 1 januari 2025 worden opgericht, zullen wel meteen volgens de nieuwe structuur geregistreerd worden. Het is belangrijk dat de inschrijving van jouw onderneming in de Kbo volledig en correct is. Een fout in je Kbo kan voor problemen zorgen (lees meer).

Nace staat voor 'Nomenclature générale des Activités économiques dans les Communautés Européennes' (Algemene Nomenclatuur van de Economische Activiteiten in de Europese Gemeenschappen). In de gehele Europese Unie wordt "NACE" als officieel letterwoord gebruikt.

Onderaan dit artikel vind je de nieuwe codes en een conversietabel van de oude naar de nieuwe codes.

Meer tips & tricks ?

Lees meer

Als erkend accountantskantoor begeleidt Alteor de start van uw onderneming en zorgen we voor de verdere begeleiding bij de groei van uw activiteiten. 

Kwaliteit en professionaliteit krijgen een centrale plaats binnen onze dienstverlening. 

Op deze Actua pagina houden we je op de hoogte van fiscale topics, interessante weetjes, en nog veel meer.

Welkom bij Alteor !



Andere actua berichten

Dividenden versneld uitkeren aan 15% roerende voorheffing

13/06/25 Onder bepaalde voorwaarden hoef je geen 30% toe te passen, maar kan je dividenden uitkeren aan 15% roerende voorheffing.  In de VVPR-bis regeling is één van die voorwaarden dat je minstens 3 jaar moet wachten na het jaar van oprichting.  Of toch niet?

Lees meer

De statuten van je vennootschap staan online

02/06/25 Waar vroeger enkel een beperkt uittreksel uit je statuten online raadpleegbaar was via het Belgisch Staatsblad, is nu de volledige inhoud online beschikbaar.

Lees meer

Je liquidatiereserve sneller uitkeren

23/05/25 Door het aanleggen van een liquidatiereserve kan je een dividend uitkeren aan een lager tarief roerende voorheffing, mits je een wachttijd van 5 jaar respecteert. Deze wachttijd wordt vanaf juli ingekort.

Lees meer