Btw op buitenlandse facturen is niet aftrekbaar

02/09/25 In de zoektocht naar de beste prijs komen heel wat ondernemers terecht op buitenlandse websites waar die nieuwe telefoon of bureaustoel soms net iets goedkoper is. Ben je zelf btw-plichtig, dan is het echter wel belangrijk om voor deze aankoop een factuur te ontvangen zonder buitenlandse btw.

Vaak kom je bij online aankopen terecht op buitenlandse websites die snel en eenvoudig leveren in België. Ben je zelf btw-plichtig is het echter wel belangrijk om voor deze aankoop van je buitenlandse leverancier een factuur te krijgen zonder de aanrekening van buitenlandse btw.  Bij een levering van een buitenlandse leverancier aan een Belgische btw-plichtige is die eerste immers verplicht om het systeem van “verlegging van heffing” toe te passen.  Lees : een factuur zonder btw op te maken. Indien de leverancier toch (buitenlandse) btw aanrekent is die onterecht aangerekende btw immers niet aftrekbaar in je Belgische btw-aangifte en vormt zij dus een extra kost.

Op heel wat professionele websites kan je al de gegevens van je bedrijf invullen en melding maken dat je een Belgisch btw nummer hebt zodat je voor je aankopen een factuur zonder btw ontvangt. Toch zien we steeds opnieuw dat heel wat cliënten ook facturen ontvangen waarop onterecht buitenlandse btw werd aangerekend. Btw die dus niet aftrekbaar is en een extra kost vormt.  

Opgelet, op bovenstaand principe bestaan er uitzonderingen. Indien je in het buitenland bv. ter plaatse een wagen huurt, een evenement volgt, een hotelovernachting boekt, op restaurant gaat,… is de leverancier toch verplicht lokale btw aan te rekenen. Maar in dat geval kan je deze, terecht aangerekende btw, soms wel terugvorderen. Niet via je klassieke btw-aangifte, maar via een aparte procedure waarmee je btw kan terugvragen uit andere EU-landen. 

Meer tips & tricks?

Lees meer

Als erkend accountantskantoor begeleidt Alteor de start van uw onderneming en zorgen we voor de verdere begeleiding bij de groei van uw activiteiten. 

Kwaliteit en professionaliteit krijgen een centrale plaats binnen onze dienstverlening. 

Op deze Actua pagina houden we je op de hoogte van fiscale topics, interessante weetjes, en nog veel meer.

Welkom bij Alteor !


Andere actua berichten

Dividenden versneld uitkeren aan 18% roerende voorheffing

08/05/26 Onder bepaalde voorwaarden hoef je geen 30% toe te passen, maar kan je dividenden uitkeren aan 18% roerende voorheffing. In de VVPR-bis regeling is één van die voorwaarden dat je minstens 3 jaar moet wachten na het jaar van oprichting. Of toch niet?

Lees meer

Een gift via je vennootschap

06/05/26 Een gift die je privé betaalt is aftrekbaar in je aangifte personenbelasting. Maar ook in je vennootschap zijn giften, onder bepaalde voorwaarden, aftrekbaar. 06/05/26 Een gift die je privé betaalt is aftrekbaar in je aangifte personenbelasting. Maar ook in je vennootschap zijn giften, onder bepaalde voorwaarden, aftrekbaar. 

Lees meer

Nieuwe bankrekening voor het storten van je btw-saldo

05/05/25 Vorig jaar voerde België reeds enkele nieuwe regels in om de btw-keten te versterken. Vanaf 01 mei 2026 werd een volgende stap gezet in deze modernisering.

Lees meer